Mikes Kelemen 2017

Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny

– országos szakasz –

Beszterce, 2017. április 20–23.

Országos szakaszán résztvevő diákok névsora

Ssz. Név Osztály Iskola Felkészítő tanár
Arad megye
1 Sztanovcsák Réka V. Simonyi Imre Általános Iskola, Simonyifalava Horváth Karolina
2 Szabó Sára VI. Móra Ferenc Általános Iskola, Újzimánd Kiss Enikő
3 Sallai Krisztina VII. Csiky Gergely Főgimnázium, Arad Nyári Andrea
4 Csiapo Vivien VIII. Csiky Gergely Főgimnázium, Arad Nyári Melinda
5 Mészáros Letícia Izabella IX. Csiky Gergely Főgimnázium, Arad Ruja Ildikó
6 Farkas Zsófia X. Csiky Gergely Főgimnázium, Arad Rudolf Ágnes
7 Kurunczi Viktória X. Csiky Gergely Főgimnázium, Arad Rudolf Ágnes
8 Back Annamária XI. Csiky Gergely Főgimnázium, Arad Rudolf Ágnes
Bákó megye
1 Biru Maria Denisa V. Magyarfalusi Általános Iskola Kiss Annamária
2 Gerțui Boglárka VII. Kosteleki Általános Iskola Bardócz Noémi
3 Marucza Julianna VII. Dani Gergely Általános Iskola Antal Erzsébet
Beszterce-Naszód megye
1 Becsky Dalma Katalin V. Grigore Silași Általános Iskola, Bethlen Becsky Hajnalka
2 Daróczi Dalma V. Grigore Silași Általános Iskola, Bethlen Becsky Hajnalka
3 Dohotár Debora VI. Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce Poenar-Rus Éva
4 Márton Eliz VII. Magyardécsei Általános Iskola Balla Enikő
5 Müller Á. Ágnes VIII. Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce Sztankovszky Enikő-Zsuzsanna
6 Uhelszki Krisztina X. Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce Sztankovszky Enikő-Zsuzsanna
7 Pap Noémi XI. Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce Poenar-Rus Éva
Bihar megye
1 Dénes Eszter V. Nicolae Bălcescu Általános Iskola, Nagyvárad Lőrincz Enikő
2 Winkler Máté V. Horváth János Elméleti Líceum, Margitta Vakon Orsolya
3 Molnár Boróka Lilla VI. Zelk Zoltán Általános Iskola, Érmihályfalva Boros Emőke-Blanka
4 Rázmán Attila-Botond VI. Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad Sarkadi Andrea-Viktória
5 Kun Édua Boróka VII. Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium, Nagyvárad Bán Imola
6 Dézsi Kinga-Anna VIII. Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad Kirkósa Enikő
7 Kurucz Csenge IX. Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad Kozma Éva
8 István Zsuzsa X. Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad Kirkósa Enikő
9 Miheller Dóra XI. Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad Kirkósa Enikő
10 Farkas Réka-Krisztina XII. Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad Sarkadi Andrea-Viktória
11 Schmidt Anita XII. Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad Kozma Éva
Brassó megye
1 Farkas Erika V. 15-ös Általános Iskola, Brassó Kovács Enikő
2 Vencz Tamás V. Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó Dénes Andrea
3 Kovács Renáta Krisztina VI. George Moroianu Középiskola, Négyfalu Fekete Magda
4 Kiss Adrienn VII. 15-ös Általános Iskola, Brassó Kovács Enikő
5 Sándor Szidónia VII. 2-es sz. Diaconu Coresi Általános Iskola, Brassó Ugron Levente
6 Bucescu Andrea VIII. Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó Dénes Andrea
7 Joós Krisztina IX. Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó Szabó Mária-Magdolna
8 Dénes Ivett X. Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó Kis Edith
Bukarest megye
1 Prunache Anna Eveline VIII. Ady Endre Elméleti Líceum Baróti Judit
Fehér megye
1 Molnár Júlia Mónika VII. Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed Fodor Brigitta
2 Kónya Virág VIII. Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed Kovács Kinga
3 Gudor Noémi IX. Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed Fodor Katalin
4 Leopold Beáta IX. Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed Fodor Katalin
5 Basa Laura X. Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed Fodor Brigitta
6 Csegezi Katalin X. Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed Fodor Brigitta
Hargita megye
1 Nagy Blanka V. Tivai Nagy Imre Szakközépiskola, Csíkszentmárton Bogdán Beáta
2 Szilágyi Máté Sámuel V. Benedek Elek Tanítóképző, Székelyudvarhely Ivácsony Zsuzsánna
3 Balázs Ágnes VI. Orbán Balázs Általános Iskola, Székelyudvarhely Hajdó Noémi
4 Kész Sarolta VI. Nagy Imre Általános Iskola, Csíkszereda Bedő Aranka
5 Tompos Tamara VI. Nagy Imre Általános Iskola, Csíkszereda Bedő Aranka
6 Babota-László Dóra VII. Nagy István Művészeti Líceum, Csíkszereda Molnár Annamária
7 Szász-Bencze Brigitta VII. Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely László Krisztina
8 Kassay Anna VIII. Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda dr. Vermesser-Orbán Kinga
9 Lukács Lilla VIII. Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely Péter Melinda
10 Both Kriszta IX. Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely dr. Ozsváth Imola
11 Sala Dóra IX. Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely dr. Ozsváth Imola
12 Kerekes Krisztina X. Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely Marosfői Katalin
13 Péter Katalin X. Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda Bara Katalin
14 Sándor-Rokaly Kata X. Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós Kastal Ottília
15 Illyés Kata XI. Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely Biró Sára
16 Laczkó Emőke XI. Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely Vass Ágnes
17 Sándor Szende XI. Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely Biró Sára
18 Ferencz Hedvig XII. Palló Imre Művészeti Szakközépiskola, Székelyudvarhely Máthé Melinda
19 Sándor Dávid XII. Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely dr. Szakács István Péter
Hunyad megye
1 Márton Anna-Rózsa VII. Mircea Eliade Elméleti Líceum, Lupény Pop Elisabeta
2 Osváth Mihály VII. Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva Mészáros Enikő Matilda
3 Mester Erika VIII. Mircea Eliade Elméleti Líceum, Lupény Pop Elisabeta
4 Osváth Tamás VIII. Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva Mészáros Enikő Matilda
Kolozs megye
1 Gergely Nóra V. Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár Antal Orsolya
2 Balázs Hanna-Imola VI. Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár Fincicki Noémi
3 Czire Hanga-Debóra VII. János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár Máthé Ildikó
4 Gorbai Zsófia VII. Sigismund Toduta Zenei Főgimnáziu, Kolozsvár Kintzel Krisztina
5 Demeter Lehel VIII. Szamosújvári Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum Papp Erzsebet
6 Nagy Johanna VIII. Sigismund Toduţă Zenelíceum, Kolozsvár Fülöp Éva Adél
7 Burkhardt R. Zsofia IX. Kolozsvári Református Kollégium Rácz Melinda
8 Kerekes Ákos IX. Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár Antal Orsolya
9 Finta Klára-Enikő XI. János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár Máthé Ildikó
10 Fűstős Paul-Gabriel XI. Kolozsvári Református Kollégium Rácz Melinda
11 Both Eszter-Orsolya XII. János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár Máthé Ildikó
Kovászna megye
1 Oláh Badi Anita V. Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy Both Erzsébet
2 Sánta Eszter V. Gaál Mózes Általános Iskola, Barót Szőcs Katalin Ildikó
3 Jáger Kristóf VI. Gaál Mózes Általános Iskola, Barót Tímár Ida
4 Pál Katinka Szidónia VII. Borbáth Károly Általános Iskola, Vargyas Bedő-Egyed Anna
5 Kolumbán Karola VIII. Borbáth Károly Általános Iskola, Vargyas Bedő-Egyed Anna
6 Kovács Petra VIII. Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy Both Erzsébet
7 Tankó Karola VIII. Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy Both Erzsébet
8 Gondos Borbála IX. Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely dr. Rancz Teréz
9 Kozsokár Hanna X. Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy Dobra Judit
10 Ungvári Rebeka X. Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy Dobra Judit
11 Fazakas Réka XI. Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy dr. Erdély Judit
12 Gál Szilvia XI. Baróti Szabó Dávid Szakközépiskola, Barót Kékesi-Kersztes Lujza
13 Vén-Vinceffy Anna XI. Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy Dobra Judit
14 Molnár Balázs XII. Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely Nagy-Babos Edit
Máramaros megye
1 Volcsuk Dora VI. Leöwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget Keresztes Annamária
2 Pop Ákos VII. Felsőbányai Műszaki Kollégium Bokos Enikő
3 Fuci Anita VIII. Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya Bálint Beáta
4 Kaszta Tamás X. Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya Váradi Izabella
5 Vass Annamária Réka X. Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya Váradi Izabella
6 Demeter Hanna XII. Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya Karsay Magdolna
Maros megye
1 Pașcoi Blanka Krisztina V. Sáromberki Technológiai Líceum Páczkán Éva
2 Kiss Anna VI. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Soós Katalin
3 Pápai Imola VI. Művészet Líceum, Marosvásárhely Szabó Erzsébet
4 Giliga Orsolya VII. Római Katolikus Teológiai Líceum, Marosvásárhely Brandner Emőke
5 Nagy Brigitta Rebeka VII. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Soós Katalin
6 Kulcsár Klementina VIII. Szentgyörgy Technológiai Líceum, Erdőszentgyörgy Szilágyi Mária Magdolna
7 Lakó Anna VIII. Római Katolikus Teológiai Líceum, Marosvásárhely Brandner Emőke
8 Barabási Csenge IX. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Fekete Erzsébet
9 Keresztes Béla IX. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Soós Katalin
10 Koncz Karola X. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Sikó Olga-Anna
11 Péter Anna Fanni X. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Murvai Éva Imola
12 Csibi Kriszta Zsuzsanna XI. Művészet Líceum, Marosvásárhely Kozma Edit
13 Nagy T. Márta XI. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Soós Katalin
14 Szabó Ivett XI. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely  Sikó Olga Anna
15 Dénes Anita XII. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Szakács Mátyási Tímea
16 Sipos Krisztina Boglárka XII. Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely Szakács Mátyási Tímea
Szatmár megye
1 Kabos Tímea V. 10-es Számú Általános Iskola Tivadar Melinda
2 Kabai Tünde VI. Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti Heinrich Andrea
3 Kala Szintia VII. Avram Iancu Általános Iskola, Szatmárnémeti Gál Eszter
4 Tarr Blanka VII. Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti Szász Anikó
5 Finta-Fekete Eszter VIII. Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti Heinrich Andrea
6 Koszma Melinda VIII. Mezőfényi Általános Iskola Fényi Izabella
7 Balogh Ádám IX. Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti Czier Andrea
8 Kinţel Alexandra IX. Nagykárolyi Elméleti Líceum Putovici Tünde
9 László István IX. Nagykárolyi Elméleti Líceum Putovici Tünde
10 Juhos Roland X. Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti Heinrich Andrea
11 Képíró Dorottya XI. Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti Bagosi Ilona
12 Kovács Péter Zoltán XII. Nagykárolyi Elméleti Líceum Szabó Csilla
Szeben megye
1 Kolozsi Kristóf Dénes IX. Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben Benedek Edith
2 Ferencz Izabella XI. Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben Benedek Edith
3 Molnos Ibolya XI. Octavian Goga Főgimnázium, Nagyszeben Benedek Edith
Szilágy megye
1 Kerezstes Anna Dorottya V. Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah Pataki Ida
2 Bőti Vivien-Éva VI. Báthory István Általános Iskola, Szilágysomlyó Veres Tünde
3 Balogh Flóra VII. Mihai Eminescu Általános Iskola, Zilah Boda Erzsébet
4 Kabai Henrik-László VII. Petri Mór Általános Iskola, Szilágynagyfalu Orosz Gabriella
5 Király Bernadette VII. Sarmasági 1-es számú Szakképző Líceum Veres Elisabeta
6 Bogdán Áges IX. Silvánia Főgimnázium, Zilah Szabó Katalin
7 Csapó Krisztina Boglárka IX. Silvánia Főgimnázium, Zilah Szabó Katalin
8 Szász Borbála X. Silvánia Főgimnázium, Zilah Tőtős Dorottya
9 Bogdán Eszter XII. Silvánia Főgimnázium, Zilah Tőtős Dorottya
Temes megye
1 Bíró Fanni V. Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár Bakó Ágnes
2 Floca Larissa Rusalina VII. Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár Balla Lóránt
3 Andrásy Nóra IX. Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár Balla Lóránt
4 Iakab Orsolya X. Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceum, Temesvár "György Henrietta"
5 Boros Viktória XI. Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár Balla Lóránt
6 Vicze Júlia XII. Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár Molnos Ildikó

Program

Diákok névsora

Helyszínek

Tételek és javítókulcs