Mikes Kelemen 2017

Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny

– országos szakasz –

Beszterce, 2017. április 20–23.

Országos szakaszának díjazottjai

Ssz. Diák neve Megye Iskola Pontszám Felkészítő tanár Díj
V. osztály
1 Keresztes Anna Dorottya Szilágy Simion Bărnuțiu Általános Iskola, Zilah 9,70 Pataki Ida I
2 Szilágyi Máté Sámuel Hargita Benedek Elek Tanítóképző, Székelyudvarhely 9,30 Ivácsony Zsuzsánna II
3 Nagy Blanka Hargita Tivai Nagy Imre Szakközépiskola, Csíkszentmárton 9,10 Bogdán Beáta III
4 Kabos Tímea Szatmár 10-es Számú Általános Iskola 8,90 Tivadar Melinda Dicséret I
5 Winkler Máté Bihar Horváth János Elméleti Líceum, Margitta 8,85 Vakon Orsolya Dicséret II
6 Sánta Eszter Kovászna Gaál Mózes Általános Iskola, Barót 8,80 Szőcs Katalin Ildikó Dicséret III
VI. osztály
7 Kész Sarolta Hargita Nagy Imre Általános Iskola, Csíkszereda 9,60 Bedő Aranka I
8 Kabai Tünde Szatmár Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti 9,30 Heinrich Andrea II
9 Tompos Tamara Hargita Nagy Imre Általános Iskola, Csíkszereda 9,10 Bedő Aranka III
10 Gorbai Zsófia Kolozs Sigismund Toduta Zenei Főgimnáziu, Kolozsvár 8,90 Kintzel Krisztina Dicséret I
11 Rázmán Attila-Botond Bihar Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad 8,70 Sarkadi Andrea-Viktória Dicséret II
12 Balázs Hanna-Imola Kolozs Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár 8,50 Fincicki Noémi Dicséret III
VII. osztály
13 Babota-László Dóra Hargita Nagy István Művészeti Líceum, Csíkszereda 9,60 Molnár Annamária I
14 Nagy Brigitta Rebeka Maros Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely 9,25 Soós Katalin II
15 Giliga Orsolya Maros Római Katolikus Teológiai Líceum, Marosvásárhely 9,00 Brandner Emőke III
16 Tarr Blanka Szatmár Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti 8,70 Szász Anikó Dicséret I
17 Sallai Krisztina Arad Csiky Gergely Főgimnázium, Arad 8,65 Nyári Andrea Dicséret II
18 Osváth Mihály Hunyad Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva 8,60 Mészáros Enikő Matilda Dicséret III
19 Kun Édua Boróka Bihar Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium, Nagyvárad 8,50 Bán Imola Dicséret IV
VIII. osztály
20 Fuci Anita Máramaros Nicolae Iorga Általános Iskola, Nagybánya 9,20 Bálint Beáta I
21 Kovács Petra Kovászna Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy 9,10 Both Erzsébet II
22 Kassay Anna Hargita Petőfi Sándor Általános Iskola, Csíkszereda 9,00 dr. Vermesser-Orbán Kinga III
23 Tankó Karola Kovászna Váradi József Általános Iskola, Sepsiszentgyörgy 8,80 Both Erzsébet Dicséret I
24 Müller Á. Ágnes Beszterce-Naszód Andrei Mureșanu Főgimnázium, Beszterce 8,70 Sztankovszky Enikő-Zsuzsanna Dicséret II
25 Prunache Anna Eveline Bukarest Ady Endre Elméleti Líceum 8,50 Baróti Judit Dicséret III
IX. osztály
26 Bogdán Ágnes Szilágy Silvánia Főgimnázium, Zilah 9,70 Szabó Katalin I
27 Balogh Ádám Szatmár Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti 9,50 Czier Andrea II
28 Kurucz Csenge-Dorottya Bihar Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad 9,30 Kozma Éva III
29 Burkhardt R. Zsofia Kolozs Kolozsvári Református Kollégium 9,10 Rácz Melinda Dicséret I
30 László István Szatmár Nagykárolyi Elméleti Líceum 9,00 Putovici Tünde Dicséret II
31 Kinţel Alexandra Szatmár Nagykárolyi Elméleti Líceum 8,90 Putovici Tünde Dicséret III
X. osztály
32 Szász Borbála Szilágy Silvánia Főgimnázium, Zilah 9,80 Tőtős Dorottya I
33 Kozsokár Hanna Kovászna Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy 9,50 Dobra Judit II
34 Kerekes Krisztina Hargita Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely 9,20 Marosfői Katalin III
35 Péter Anna Fanni Maros Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely 8,90 Murvai Éva Imola Dicséret I
36 Kurunczi Viktória Arad Csiky Gergely Főgimnázium, Arad 8,80 Rudolf Ágnes Dicséret II
37 Sándor-Rokaly Kata Hargita Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós 8,60 Kastal Ottília Dicséret III
XI. osztály
38 Laczkó Emőke Hargita Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely 9,60 Vass Ágnes I
39 Fűstős Paul-Gabriel Kolozs Kolozsvári Református Kollégium 9,50 Rácz Melinda II
40 Finta Klára-Enikő Kolozs János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár 9,40 Máthé Ildikó III
41 Szabó Ivett Maros Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely 9,30 Sikó Olga Anna Dicséret I
42 Miheler Dóra-Andrea Bihar Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad 9,20 Kirkósa Enikő Dicséret II
43 Csibi Kriszta Zsuzsanna Maros Művészet Líceum, Marosvásárhely 8,80 Kozma Edit Dicséret III
XII. osztály
44 Kovács Péter Zoltán Szatmár Nagykárolyi Elméleti Líceum, Szatmárnémeti 10,00 Szabó Csilla I
45 Schmidt Anita Bihar Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad 9,60 Kozma Éva II
46 Bogdán Eszter Szilágy Silvánia Főgimnázium, Zilah 9,35 Tőtős Dorottya III
47 Dénes Anita Maros Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely 9,10 Szakács Mátyási Tímea Dicséret I
48 Farkas Réka-Krisztina Bihar Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad 9,00 Sarkadi Andrea-Viktória Dicséret II

Program

Diákok névsora

Helyszínek

Tételek és javítókulcs